Üretim & Tasarım


Üretim Felsefesi

Üretim felsefesi katma değerli ürün üretmek üzerine kurulmuş olup, ürünler ‘MRS MERİSA’ markası altında üretilmektedir ve ürünlerin endüstriyel tasarım hakkı Merisa Tekstil’e aittir.
Müşteri odaklı çalışmanın yanı sıra kaliteli ve yaratıcılığı yüksek olan ürün sunmak şirketin ana prensiplerindendir. Desen içerik ve görünümleri isteğe bağlı olarak üretilmektedir. Ürün içerikleri naylon, polyester, pamuk, viskon, floş, sim ve karışımlarıdır.
Simli, kordoneli, puanlı ve serpme dantelde geniş üretim kapasitesiyle taleplere cevap veren Merisa Tekstil kabartmalı ve pullu dantel imalatıyla da katma değer oluşturmaktadır, ürünler talebe göre brode ve baskı ile süslenmektedir.
Uzun yıllar desen çizim tekniği üzerine çalışmış olmanın avantajı ile Merisa Tekstil müşterilerine hizmet vermektedir ve desen çizimlerini kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.
Aylık üretim kapasitesi 150 cm eninde 200.000 mt.’dir. Üretim kalemleri talebe göre likralı, rigit ve muss danteldir. İstenilen ende rigit, kordoneli ve likralı bant üretimi de mevcuttur.